صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز خبر داد:

آغاز بهره‌برداري و عمليات اجرايي حدود 3000 پروژه گازرساني و توسعه‌ای در دهه فجر

همزمان با دهه مبارک فجر و جشن چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، بهره‌برداري و عمليات اجرايي حدود 3000 پروژه گازرساني و توسعه‌اي، با هزينه‌اي بالغ بر 19000 میلیارد تومان شامل؛ 5000 ميليارد تومان ریالی و 900 ميليون يورو ارزی، آغاز ‌شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن دهه مبارک فجر و با اعلام این خبر، اظهار داشت: شرکت ملی گاز ایران که یک شرکت راهبری و مدیریت شبکه گسترده گاز کشور در سطوح مختلف تولید، انتقال، توزیع و صادرات محسوب می‌شود، هم‌اکنون و در آستانه چهل و یکمین بهار انقلاب، با اجرای حدود ۳ هزار پروژه گازرسانی، کاری بی‌نظیر را نه تنها در ایران، بلکه در  مقیاس جهانی انجام داده است.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان این که شرکت ملی گاز ایران با احداث 39183 كيلومتر خط انتقال گاز و احداث 86 ايستگاه تقويت فشار گاز، سومین تولیدکننده گاز طبيعي در جهان محسوب می‌شود، گفت: این شرکت هم‌اکنون ظرفيت پالايش و نم‌زدايي روزانه حدود هزار میلیون مترمکعب گاز طبيعي را دارا می‌باشد.    

وی ادامه داد: این در حالی است که شرکت ملی گاز ایران با گازرساني به 1184 شهر، 29856 روستا، 85  نيروگاه و 2300 ايستگاه CNG، به‌عنوان محور توسعه در كشور شناخته شده و صنعتی است که بعد از انقلاب اسلامی، به‌ویژه در بخش توسعه داخلی، رشد و نمو یافته و شناسنامه انقلاب اسلامی در توسعه عدالت اجتماعی و رفاه عمومی است.

این مقام مسئول در خصوص پروژه‌های توسعه‌ای نیز در این دهه مبارک، اظهار داشت: همزمان با این ایام فرخنده، بهره‌برداری و عملیات اجرایی ۱۲ خط انتقال گاز انجام و آغاز می‌شود که ۵۷۹ کیلومتر این خطوط در این دهه، به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی ۱۵۹ کیلومتر خطوط لوله جدید نیز در دهه فجر، کلید می‌خورد.   

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به افزایش سهم گاز طبیعی در سبد انرژی هیدروکربوری کشور به ۷۵ درصد، تصریح کرد: بهره‌برداری از خطوط لوله جدید علاوه بر توسعه ظرفیت انتقال گاز کشور، باعث ایجاد شبکه به هم پیوسته خطوط لوله و افزایش پایداری و تاب‌آوری تأمین گاز کشور می‌شود.

مهندس تربتی در پایان، با اشاره به این که در حال حاضر، 98 درصد خانوار شهري و 80 درصد خانوار روستايي از نعمت گاز طبیعی بهره‌مندند، خاطرنشان کرد: شرکت ملی گاز ایران افتخار دارد که همزمان با ورود به چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، به پایان گازرسانی به شهرها و روستاهای کشور نزديك شده و اکنون می‌تواند با افتخار بگويد؛ صنعت گاز، انقلابي‌ترين صنعت است و مردمي‌ترين خدمات را ارايه مي‌دهد.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/13 - ١٤:٤٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1062