صفحه اصلی > خبرها > صفحه نمایش پربازدیدترین اخبار 


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران:

دانش‌محور ساختن کلیه اقدامات شرکت انتقال گاز ایران؛ مهم‌ترین برنامه سال ۹۹ شرکت

بحث مدیریت دانش در شرکت انتقال گاز ایران که با رویکرد آینده‌نگری کار می‌کند، ازجمله برنامه‌های مهم سال ۹۹ شرکت با هدف دانش‌محور ساختن کلیه اقدامات است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سعید توکلی، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: از آن جا که بزرگ‌ترین مأموریت و وظیفه شرکت انتقال گاز، انتقال ‌پاک، ‌ایمن، پایدار و بهره‌ور گاز طبیعی در کل کشور است، دانش‌محور ساختن اقدامات شرکت، امکان اختلال در روند این مأموریت و وظیفه بسیار گسترده و حائز اهمیت را به صفر می‌رساند.

وی ادامه داد: دانش بهره‌برداری به راحتی در کتاب‌ها قابلیت حصول ندارد و به دست آوردنی نیست. ممکن است همکاری، کاری را به بهترین نحو انجام دهد، ولی ما باید تعریفی از آن برای مدیریت دانش داشته باشیم تا بتوانیم آن را ماندگار کنیم که الحمدالله با کمک و تلاش‌های شرکت ملی گاز ایران، این مهم در شرکت انتقال، ساری و جاری است.

توکلی بحث خودکفایی و خوداتکایی را دیگر اقدام و برنامه سال جاری شرکت انتقال عنوان کرد و گفت: این مساله هم به هیچ‌وجه تعطیل بردار نیست. ما تلاش داریم تا بر همین اساس، فازهای بعدی را در سال ۹۹ ان‌شاءالله به همت همکاران و توان داخلی شرکت به انجام برسانیم.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران تداوم گام‌های مثبت شرکت در بحث مسئولیت‌های اجتماعی را نیز ازجمله موارد مهم سال جاری بیان و با اشاره به مساله بهره‌وری، توضیح داد: ما در همه حال، باید به فکر انتقال بهره‌ور هم باشیم و در این میان، یکی از مهم‌ترین بخش‌های بهره‌وری آن است که سبک زندگی خود را متناسب با شرایط محیطی و فراسیستمی که در اختیار و کنترل ما نیست، تنظیم کنیم؛ چراکه این اقدام ما را به انجام مأموریت خود که همانا انتقال و بهره‌وری است، نزدیک می‌سازد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود و در خصوص عملیاتی ساختن شعار سال، جهش تولید، گفت: نخستین آیتم، پذیرش واقعیت است. یعنی بپذیریم که مثل سال گذشته نیستیم؛ هرچند که به نظر می‌آید این شعار تحت تأثیر شرایط موجود قرار گیرد، ولی به نظر من، این جزو فرصت‌هایی است که ما بهتر و بیشتر می‌توانیم از آن درس بگیریم. یعنی باید بدانیم که علاوه بر تحریم، موضوع دیگری نیز به صورت پاندمی کووید ۱۹ آمده که طبیعتاً تأثیر آن نه تنها در بخش صنعت، بلکه در بخش‌های فراسیستم، اقتصاد کلان و ... و مهم‌تر از همه، در کسب و کار و Business هم هست!

توکلی در پایان، افزود: بنابراین ما باید ابتدا دریابیم که کدام بخش‌ها بیشترین تأثیر را از این مساله می‌گیرند و با توجه به آن، گام برداریم. همه این‌ها کمک می‌کند تا ما انشاءالله بتوانیم به صورت مستقیم و غیرمستقیم برجهش تولید اثرگذار باشیم. مهم آن است که متناسب با این شعار، تمامی فعالیت‌ها و مأموریت‌ها و رسالت خود را به گونه‌ای تنظیم کنیم تا در مسیر این شعار و بر مبنای واقعیت، گام برداریم. ضمن آن که مهم‌تر از تمام این موارد، مسئولیت‌پذیری است؛ یعنی بپذیریم که در برابر تک‌تک این موضوعات مسئولیت داریم. 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/03/06 - ٠٨:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 4223
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: