صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

منطقه 6 عمليات انتقال گاز پيشرو در پياده سازي و اجراي نرم افزار IPCMMS است

مدیر منطقه 6 عمليات انتقال گاز از پیاده سازی و اجراي نرم افزار IPCMMS و پيشرفت قابل توجه آن در بخش هاي مختلف منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، علیرضا عربلو با بیان این مطلب، اظهار داشت: در راستاي اهداف و برنامه‌هاي شركت انتقال گاز ایران جهت استفاده از نرم افزار IPCMMS كه حاصل سال‌ها تجربه در پياده سازي CMMSهاست و تمامي نيازمندي هاي حوزه نگهداري و تعميرات را برطرف ساخته، انجام این مهم، روند بهبود كيفيت تعميرات تجهيزات و كاهش هزينه ها را برای مدیریت دارايي فيزيكي به دنبال خواهد داشت .

عربلو ادامه داد: كاربرد اين نرم افزار به طور خلاصه در مديريت تجهيزات، ثبت و پيگيري سفارش كارهاي تعميرات اضطراري و اصلاحي CM، ايجاد و برنامه ريزي و زمانبندي سفارش كارهاي نگهداي و تعميرات شامل PM-كاليبراسيون، بازرسي هاي دوره اي و پايش وضعيت تجهيزات، ثبت سوابق و ايجاد گزارش هاي متنوع مانند سوابق تعميراتي تجهيزات و شاخص هاي كليدي عملكرد، ايجاد شناسنامه فني و آرشيو فني تجهيزات است.

وي تصريح كرد: اين نرم افزار داراي 7 بخش است كه شامل: مديريت تجهيزات كه در آن تمامي تجهيزات منطقه مطابق استاندارد ISO 14224 جمع آوري و با استفاده از استاندارد   NORSOK Z_008 و دستورالعمل هاي موجود كد گذاري و در نرم افزار ثبت شده است، مديريت دستور كارها، آرشيو فني، شناسنامه فني، ماژول ابزارآلات، ماژول قطعات يدكي و ماژول گزارشات مي‌شود.

عربلو ضمن اشاره به پيشرفت قابل توجه اين نرم افزار در سطح منطقه و همچنين به عنوان منطقه پايلوت در سطح شركت انتقال گاز، به اقدامات انجام شده پرداخت و گفت: جمع آوري اطلاعات و تجهيزات در سطوح مختلف مطابق استانداردها و دستورالعمل هاي موجود توسط واحدهاي منطقه با نظارت واحد برنامه ريزي، تهيه JOB CARDهاي نگهداري و تعميرات پيشگيرانه، آموزش، تهيه شناسنامه فني، تهيه آرشيو اسناد فني، جمع آوري اطلاعات نيروي انساني استفاده كننده، جمع آوري اطلاعات ابزار آلات و ثبت كاركرد تجهيزات بحراني انجام شده است.

مدیر منطقه ۶ عملیات انتقال گاز عنوان كرد: اين نرم افزار در تاسيسات تقويت فشار گاز و مراكز بهره برداري خطوط لوله منطقه به طور كامل راه اندازي شده و همچنين تجهيزات واحدهاي حمل و نقل و ICT جمع آوري و سفارش كارهاي CM در حال ارسال است و ايجاد JOB CARDهاي تعميرات دوره اي در دست اقدام مي باشد، ضمن این که در بخش تجهيزات حفاظت الكترونيك نیز در حال جمع آوري اطلاعات است.

عربلو اظهار داشت: ثبت سوابق تعميراتي در نرم افزار و بررسي ساليانه در كارگروه هاي PMO باعث بهينه سازي برنامه هاي نگهداري و تعميرات و در نتيجه باعث مديريت هزينه هاي تعميراتي مي شود كه اين امر سود و صرفه قابل توجهي براي منطقه به دنبال خواهد داشت.

مدیر منطقه ۶ عملیات انتقال گاز در پايان، به تاثيرگذاري IPCMMS بر مديريت دانش پرداخت و عنوان كرد: مديريت دانش شامل يك سري استراتژي و راهكارها براي شناسايي، ايجاد، نمايندگي، پخش، و تطبيق بينش ها و تجارب در سازمان است كه در اين نرم افزار مراحل انجام كار در سفارش كارهاي تعميراتي ثبت مي‌شود و ثبت تجربيات و استفاده ساير افراد باعث مي شود تا قدمي موثر در ايجاد دانش مديريت برداشته شود.

 

منبع: روابط عمومي منطقه 6 عمليات انتقال گاز

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/21 - ١٣:٣٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 152
کلید واژه ها :
    بدون کلید واژه
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: