صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

افتتاح و بهره‌برداری از فاز دوم نیروگاه خورشیدی شرکت پالایش گاز بیدبلند

در راستای تعهد به خط مشی سازمان مبنی بر استفاده از انرژی های تجدیدپذیر، فاز دوم نیروگاه خورشیدی پالایشگاه گاز بید بلند به ظرفیت 60 کیلووات، به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علی محمد پوررضا مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدبلند در این خصوص، اظهار کرد: در راستاي سياست هاي كلي ابلاغي مقام معظم رهبري در خصوص بهينه سازي مصرف و كاهش شدت مصرف انرژي و نيز در اجراي ابلاغيه هيات محترم وزيران در تأمين 20 درصد از انرژي مورد نياز ساختمان هاي اداري از محل انرژي هاي تجديدپذير، شركت پالايش گاز بيدبلند اقدام به بهره برداري از فاز دوم نيروگاه خورشيدي جهت تامين بخشي از بار الكتريكي مورد نياز ساختمان امور کالای اين شركت کرد.

وی تصریح کرد: سامانه مد نظر از نوع متصل به شبكه بوده و با رعايت استانداردهاي ملي و بين المللي و با تأمين اعتبار از محل ردیف بودجه های سرمایه ای مدیریت انرژی و کربن، در زمینی به مساحت 675 متر مربع اجرا شده است.

پوررضا در ادامه، از پیش بینی کاهش انتشار معادل کربن به میزان 61 تن در سال با اجرای این طرح، خبر داد.

خاطرنشان می سازد، پالایشگاه گاز بید بلند، بعنوان نخستین پالایشگاه گاز خاورمیانه و پیشتاز صنعت پالایش گاز در بکارگیری انرژی خورشیدی، در سال  1397، نیروگاه 30 کیلوواتی ساختمان حمل و نقل خود را بهره برداری کرده است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/11/27 - ١١:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 406